Expert Medyczny

dbajmy o zdrowie

Kategoria: Porady

Konsultacje lekarskie online – kiedy warto z nich skorzystać?

Konsultacje lekarskie online cieszą się nieustannie dużym zainteresowaniem, głównie ze względu na wygodę. Ich popularność rośnie, ponieważ coraz trudniej jest uzyskać dostęp do dobrego lekarza specjalisty. Terminy są często odległe, a wielogodzinne oczekiwanie w długiej kolejce jest dla wielu osób nie do zaakceptowania. Kiedy jeszcze warto zainteresować się taką usługą? Podpowiadamy.

Read More

Jak dbać o zdrowie prostaty?

Zdrowie prostaty wymaga uwagi, aby zapobiec poważnym chorobom, które w końcu mogą dosięgnąć każdego mężczyzny. Biorąc pod uwagę, że problemy z prostatą stają się coraz częstsze nawet u młodszych osób, o zdrowie prostaty warto dbać niezależnie od wieku. Jest to niezbędne do utrzymania aktywności seksualnej, która jest ważnym elementem zadowolenia z jakości życia, a także przedłużenia młodości i…

Read More

Dlaczego samodzielne kupowanie sprzętu medycznego nie jest dobrym pomysłem?

Coraz chętniej kupujemy sprzęt medyczny, który przede wszystkim ma nam służyć do kompleksowej samokontroli, monitorowania swojego stanu zdrowia. Chcąc na przykład regularnie mierzyć ciśnienie, poziom cukru we krwi, wykonywać inhalacje, gdy cierpimy na zapalenie górnych dróg oddechowych, musimy posiadać do tego niezbędny sprzęt. W dobrym i dobrze zaopatrzonym sklepie medycznych możemy dokonać zakupu….

Read More

Lekarz kardiolog – jak wybrać dobrego specjalistę?

Leczenie nadciśnienia tętniczego, arytmii lub innych schorzeń związanych z sercem, wymaga odpowiedniej pomocy. Dobry specjalista od kardiologii jest w takich przypadkach niezbędny. Jak go znaleźć?

Read More

Kroplówki dla sportowców – o czym mowa w praktyce?

Każdy sportowiec, któremu zależy na jak najlepszych wynikach, będzie robił wszystko, by być w coraz lepszej formie. Będzie więcej ćwiczył i zdrowo się odżywał, unikał alkoholu i wszelkich używek. Może również wypróbować opcję, jaką są kroplówki dla sportowców, które są coraz popularniejsze. Dlaczego cieszą się uznaniem i zaufaniem sportowców?

Read More

Serwis okularów – jak wybrać najlepszy?

Eksploatacja okularów korekcyjnych wiąże się nie tylko z poprawą wzroku, jednak często mogą przytrafić się pewne uszkodzenia mechaniczne. Warto jest wtedy zwrócić się do miejsca, w którym okulary zostaną poddane kompleksowej naprawie. Jak wybrać najlepszy serwis okularów i czym się kierować przy jego wyborze?

Read More

Czym się charakteryzuje dobry dom opieki dla osób starszych?

Decyzja o umieszczeniu bliskiej osoby w domu opieki dla osób starszych zawsze jest trudna. Czasami jednak nie ma innego wyjścia. Ze względu na to, że miejsca takie często kojarzą się negatywnie, niektórzy boją się, że senior nie będzie czuł się tam dobrze. Z tego powodu warto wybrać ośrodek o wysokich standardach i komfortowych…

Read More

Prowadzenie ciąży — jak wybrać lekarza ginekologa?

Wybór lekarza prowadzącego ciążę jest bardzo ważną decyzją, ponieważ osoba taka będzie opiekowała się ciężarną i jej nienarodzonym dzieckiem przez prawie 9 miesięcy. W razie problemów lub powikłań powinna szybko wdrożyć niezbędne leczenie. Przy takiej osobie kobieta w ciąży powinna czuć się bezpiecznie. Jak wybrać lekarza ginekologa? Podpowiadamy. 

Read More

Bezpieczne opalanie się – sprawdź, jak chronić skórę przed słońcem

Bezpieczne opalanie jest niezbędne do tego, aby uchronić się przed poparzeniami, a siebie udarem. Co jednak kryje się pod tym pojęciem. Czy tylko stosowanie odpowiedniej klasy kosmetyków dostosowanych do potrzeb naszej skóry czy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na godziny ekspozycji na słońce? Oba te aspekty są ogromnie ważne, jednak stanowią tylko składową wszystkich…

Read More

Endermologia – solo czy w połączeniu z innymi zabiegami?

Endermologia to nowoczesny zabieg modelujący sylwetkę, który ma wszechstronne zastosowanie w kosmetologii i medycynie estetycznej. Można zastosować go samodzielnie, jako metodę ujędrniania skóry i redukcji cellulitu lub jeszcze lepiej – połączyć z innymi zabiegami, aby uzyskać wielowymiarowe efekty.

Read More