Expert Medyczny

dbajmy o zdrowie

Kategoria: Porady

Jak wybrać dobrego ginekologa?

Wybór dobrego lekarza to bardzo ważna sprawa, a w szczególności, jeśli mówimy tu o ginekologu. Taki lekarz powinien przede wszystkim wzbudzać zaufanie swoich pacjentek, odznaczać się profesjonalizmem na najwyższym poziomie i posiadać najwyższej jakości sprzęt umożliwiający dokładne badania. To, co trzeba sobie jeszcze powiedzieć na samym wstępie to z pewnością to, że dobry…

Read More

Na czym polega terapia Biofeedback?

Terapia Biofeedback, znana również jako biozwrotna, to metoda leczenia, która wykorzystuje elektroniczne urządzenia do pomiaru i prezentacji biologicznych reakcji organizmu. W ramach terapii biofeedback, pacjent jest podłączany do urządzenia, które rejestruje sygnały elektrofizjologiczne z ciała, takie jak częstotliwość bicia serca, napięcie mięśni i poziom stresu.

Read More

Femtolasik — na czym polega ta metoda?

Femtolasik to jedna z najnowocześniejszych metod leczenia wad wzroku, takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność czy astygmatyzm. Polega ona na laserowym przeprowadzeniu nieinwazyjnej korekcji rogówki, co pozwala pacjentom na całkowite lub częściowe pozbycie się konieczności noszenia okularów lub soczewek kontaktowych.

Read More

Wakacje w Hiszpanii – 3 powody, dla których warto pojechać na urlop z rodziną

Hiszpania jest jednym z najczęściej odwiedzanych państw w trakcie wakacji. Nic jednak dziwnego, bowiem można tam odnaleźć pełne rajskich zakątków wyspy, unikatową architekturę oraz zachwycające zabytki. Tętniące życiem i kolorami miasta przyciągają turystów z całego świata. Jeżeli planujemy wakacje w Hiszpanii musimy pamiętać, że tu zabawa nie ma końca, a całości dopełnia lokalna…

Read More

Gorset na kręgosłup – kiedy należy go stosować?

Gorset na kręgosłup jest często niezbędny w trakcie rehabilitacji. Stabilizuje kręgosłup i uniemożliwia doprowadzenie do dalszych uszkodzeń jeszcze groźniejszych w skutkach.

Read More

Fizjoterapia – kiedy warto z niej skorzystać?

Zajęcia fizjoterapeutyczne potrafią być na wagę złota w przypadku wielu osób i schorzeń. Kiedy jednak wskazania są najmocniejsze?

Read More

Badanie gęstości kości – o czym mowa w praktyce?

Badanie gęstości kości to bardzo ważna kontrola, która kierowana jest do wielu różnorodnych osób. Należy jednak wiedzieć, na czym właściwie ona polega. Jaka jest odpowiedź na to pytanie? Specjaliści wyjaśniają.

Read More

Rentgen zęba – jak wygląda procedura?

Rentgeny to bardzo popularne badania, które są w stanie pokazać to, co ukryte pod warstwami naszego ciała. Jednym z tego typu badań jest rentgen zęba. Czym dokładnie się ono charakteryzuje i jak wygląda cała procedura?

Read More

Tabletki na odchudzanie – Co należy o nich wiedzieć?

Na rynku jest wiele tabletek na odchudzanie i niektórzy ludzie nie nadążają za ilością sprzedawanych produktów. Produkty te są często reklamowane jako sposób na szybkie schudnięcie, ale większość z nich nie działa tak, jak reklamowano. Tabletki na odchudzanie nie są cudownym lekarstwem na odchudzanie, ale mogą pomóc w osiągnięciu docelowej wagi. Muszą być…

Read More

Konsultacje lekarskie online – kiedy warto z nich skorzystać?

Konsultacje lekarskie online cieszą się nieustannie dużym zainteresowaniem, głównie ze względu na wygodę. Ich popularność rośnie, ponieważ coraz trudniej jest uzyskać dostęp do dobrego lekarza specjalisty. Terminy są często odległe, a wielogodzinne oczekiwanie w długiej kolejce jest dla wielu osób nie do zaakceptowania. Kiedy jeszcze warto zainteresować się taką usługą? Podpowiadamy.

Read More