Expert Medyczny

dbajmy o zdrowie

Kategoria: Porady

Wakacje w Hiszpanii – 3 powody, dla których warto pojechać na urlop z rodziną

Hiszpania jest jednym z najczęściej odwiedzanych państw w trakcie wakacji. Nic jednak dziwnego, bowiem można tam odnaleźć pełne rajskich zakątków wyspy, unikatową architekturę oraz zachwycające zabytki. Tętniące życiem i kolorami miasta przyciągają turystów z całego świata. Jeżeli planujemy wakacje w Hiszpanii musimy pamiętać, że tu zabawa nie ma końca, a całości dopełnia lokalna…

Read More

Gorset na kręgosłup – kiedy należy go stosować?

Gorset na kręgosłup jest często niezbędny w trakcie rehabilitacji. Stabilizuje kręgosłup i uniemożliwia doprowadzenie do dalszych uszkodzeń jeszcze groźniejszych w skutkach.

Read More

Fizjoterapia – kiedy warto z niej skorzystać?

Zajęcia fizjoterapeutyczne potrafią być na wagę złota w przypadku wielu osób i schorzeń. Kiedy jednak wskazania są najmocniejsze?

Read More

Badanie gęstości kości – o czym mowa w praktyce?

Badanie gęstości kości to bardzo ważna kontrola, która kierowana jest do wielu różnorodnych osób. Należy jednak wiedzieć, na czym właściwie ona polega. Jaka jest odpowiedź na to pytanie? Specjaliści wyjaśniają.

Read More

Rentgen zęba – jak wygląda procedura?

Rentgeny to bardzo popularne badania, które są w stanie pokazać to, co ukryte pod warstwami naszego ciała. Jednym z tego typu badań jest rentgen zęba. Czym dokładnie się ono charakteryzuje i jak wygląda cała procedura?

Read More

Tabletki na odchudzanie – Co należy o nich wiedzieć?

Na rynku jest wiele tabletek na odchudzanie i niektórzy ludzie nie nadążają za ilością sprzedawanych produktów. Produkty te są często reklamowane jako sposób na szybkie schudnięcie, ale większość z nich nie działa tak, jak reklamowano. Tabletki na odchudzanie nie są cudownym lekarstwem na odchudzanie, ale mogą pomóc w osiągnięciu docelowej wagi. Muszą być…

Read More

Konsultacje lekarskie online – kiedy warto z nich skorzystać?

Konsultacje lekarskie online cieszą się nieustannie dużym zainteresowaniem, głównie ze względu na wygodę. Ich popularność rośnie, ponieważ coraz trudniej jest uzyskać dostęp do dobrego lekarza specjalisty. Terminy są często odległe, a wielogodzinne oczekiwanie w długiej kolejce jest dla wielu osób nie do zaakceptowania. Kiedy jeszcze warto zainteresować się taką usługą? Podpowiadamy.

Read More

Jak dbać o zdrowie prostaty?

Zdrowie prostaty wymaga uwagi, aby zapobiec poważnym chorobom, które w końcu mogą dosięgnąć każdego mężczyzny. Biorąc pod uwagę, że problemy z prostatą stają się coraz częstsze nawet u młodszych osób, o zdrowie prostaty warto dbać niezależnie od wieku. Jest to niezbędne do utrzymania aktywności seksualnej, która jest ważnym elementem zadowolenia z jakości życia, a także przedłużenia młodości i…

Read More

Dlaczego samodzielne kupowanie sprzętu medycznego nie jest dobrym pomysłem?

Coraz chętniej kupujemy sprzęt medyczny, który przede wszystkim ma nam służyć do kompleksowej samokontroli, monitorowania swojego stanu zdrowia. Chcąc na przykład regularnie mierzyć ciśnienie, poziom cukru we krwi, wykonywać inhalacje, gdy cierpimy na zapalenie górnych dróg oddechowych, musimy posiadać do tego niezbędny sprzęt. W dobrym i dobrze zaopatrzonym sklepie medycznych możemy dokonać zakupu….

Read More

Lekarz kardiolog – jak wybrać dobrego specjalistę?

Leczenie nadciśnienia tętniczego, arytmii lub innych schorzeń związanych z sercem, wymaga odpowiedniej pomocy. Dobry specjalista od kardiologii jest w takich przypadkach niezbędny. Jak go znaleźć?

Read More