Expert Medyczny

dbajmy o zdrowie

Kategoria: Choroby

Okulista – jak wybrać dobrego specjalistę?

Na pewno o oczy należy dbać. Pomimo że ma się ich parę, to zadbanie o wzrok jest niesamowicie ważne. Można wbrew pozorom bardzo łatwo nabawić się wady wzroku, ale trudniej się jej pozbyć. Niekiedy pewne zmiany w oczach są nie do usunięcia. Nikt nie chce przecież nabawić się problemów. Właśnie dlatego takie ważne…

Read More

Jak wygląda leczenie alkoholizmu?

Choroba alkoholowa to poważny problem, który dotyka olbrzymiej liczby osób na całym świecie. Jej przyczyną jest fizyczne oraz psychiczne uzależnienie od substancji, jaką jest alkohol. Leczenie uzależnień ze względu na swoją specyfikę jest bardzo trudne i czasochłonne, ale możliwe. Najważniejsze dla osoby uzależnionej jest to, aby podjęła odwyk, czyli leczenie alkoholizmu w ośrodku…

Read More

Zaburzenia oddawania moczu — co powinno nas zaniepokoić?

Problem z oddawaniem moczu powinien zawsze zwracać uwagę. Często może być jednym z objawów choroby, który należy skonsultować z lekarzem. Kiedy problem z oddawaniem moczu powinien nas zaniepokoić?

Read More

Laserowe usuwanie kłykcin – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Jedną z najczęstszych chorób przenoszonych droga płciową są kłykciny kończyste, nieestetyczne zmiany w obrębie narządów rodnych. Są one powodowane przez wirus brodawczaka ludzkiego, tego samego, który odpowiada za powstawanie nowotworów szyjki macicy. Same kłykciny nie są groźne, czasem ustępują samoistnie. W niektórych przypadkach konieczne jest jednak ich usunięcie.

Read More

Sezon grypowy – jak zwiększyć odporność?

Wielu osobą jesień kojarzy się z opadającymi liści, pięknymi barwami, czy zakończeniem sezonu w ogródkach działkowych. Niestety większości z nas kojarzy się również z powracającym sezonem grypowym. Najprawdopodobniej w tym sezonie możemy spodziewać się sporej liczby zachorowań, dlatego grono osób decyduje się na szczepienia.

Read More

Dyskopatia lędźwiowa – jak z nią walczyć?

Dyskopatia lędźwiowa jest chorobą, która może wywołać duży dyskomfort. Warto wówczas zgłosić się do specjalisty oraz rozpocząć leczenie. Na czym ono polega? Eksperci odpowiadają.

Read More

Atopowe zapalenie skóry u dziecka, jak rozpoznać?

Atopowe zapalenie skóry jest to przewlekła i nawrotowa choroba skóry, która najczęściej rozwija się w okresie wczesnego dzieciństwa. Uważana jest za jedną z chorób cywilizacyjnych, a jej przyczyn zazwyczaj upatruje się w genach. Czym jest atopowe zapalenie skóry, co je wywołuje i jak je leczyć? Odpowiedź poniżej.

Read More

Dlaczego bolą stawy i kości. Jak sobie radzić w takiej sytuacji?

Coraz więcej osób niestety skarży się na nawracające bóle stawów, mięśni, kości. Długotrwały ból sugeruje konieczność odbycia wizyty lekarskiej, jak również wykonania specjalistycznych badań. Szczególną uwagę powinniśmy także zwrócić na to, jaki tryb życia prowadzimy, jaką pracę wykonujemy, czy nie przeciążamy zbyt mocno naszego organizmu. Chcąc być w dobrej formie, zdecydowanie warto na…

Read More

Na czym polega zwyrodnienie plamki żółtej

Zwyrodnienie plamki żółtej jest schorzeniem, które dotyka wiele osób każdego roku na całym świecie. Postęp tej choroby sprawia, że można utracić część lub nawet cały narząd wzroku. Jednak na czym dokładnie to polega? Eksperci sprawdzają.

Read More

Pasożyty jelitowe – o jakich mowa w praktyce?

Pasożyty mogą wpływać z różnym skutkiem na organizm człowieka. Niestety zdecydowana większość negatywnie oddziałuje na ochronę naturalnych, zdrowotnych barier. Z jakimi pasożytami jelit można mieć do czynienia?

Read More