Wielu posiadaczy wrażliwych, skłonnych do podrażnień oczu jest przekonanych, że soczewki kontaktowe nie są produktami przeznaczonymi dla nich. Na szczęście jest to nieprawda. Z zalet tych nowoczesnych, dyskretnych produktów, korzystać może bowiem każda osoba. Kluczem do sukcesu jest jednak wybór odpowiednich szkieł kontaktowych, które będą przyjazne dla wrażliwych oczu. Takie produkty posiada w swojej ofercie m. in. znana i ceniona w branży okulistycznej marka Johnson & Johnson.

Soczewki jednodniowe czy miesięczne?

Posiadacze wrażliwych, skłonnych do pieczenia, zaczerwienienia i podrażnień oczu, muszą bardzo starannie wybierać soczewki kontaktowe oraz przykładać wyjątkową troskę do kwestii higieny ich użytkowania. W sprzedaży dostępne są dwa najpopularniejsze warianty szkieł kontaktowych – soczewki miesięczne oraz ich jednodniowe odpowiedniki. Te pierwsze są przeznaczone do noszenia w trybie dziennym przez okres 30 dni liczony od pierwszego użycia soczewek. Szkła miesięczne zakładamy rano, korzystamy z nich przez cały dzień, a wieczorem zdejmujemy, czyścimy i odkładamy do dedykowanego pojemniczka, w którym będą czekały na nadejście kolejnego dnia.

Ze względu na specyfikę swojego użytkowania, soczewki miesięczne mogą być dość ryzykownym wyborem, zwłaszcza dla posiadaczy wrażliwych, skłonnych do zaczerwienienia oczu. Zamiast nich, okuliści zalecają tym osobom raczej wybór soczewek jednodniowych, które nie wymagają codziennego czyszczenia i konserwacji. Soczewki jednodniowe są bowiem przeznaczone do jednorazowego użytku – zakładamy je rano, nosimy w ciągu dnia, a wieczorem po prostu wyrzucamy do kosza. Następnego ranka sięgamy natomiast po nową, sterylnie czystą parę, która jest w pełni przyjazna dla delikatnych oczu. Jednym z rekomendowanych produktów są soczewki 1-Day Acuvue Moist marki Johnson & Johnson.

Soczewki jednodniowe Acuvue Oasys – co oferują?

Soczewki 1-Day Acuvue Moist to nowoczesne szkła kontaktowe, które powstały specjalnie z myślą o osobach korzystających z soczewek jednodniowych. Z ich zalet szczególnie skorzystają także posiadacze wrażliwych oczu, którzy muszą szczególnie uważnie wybierać swoje szkła kontaktowe. Soczewki Acuvue są stworzone na bazie technologii zintegrowanej łzy HydraLux, której obecność docenią także osoby spędzające sporo czasu przed ekranami urządzeń elektronicznych. Jej dodatek sprawdzi się również u osób cierpiących na syndrom suchego oka oraz ludzi, którzy pracują lub często przebywają w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Soczewki Acuvue gwarantują optymalne nawilżenie oczu oraz chronią je przed możliwymi podrażnieniami w ciągu dnia. Technologia Lacreon wytwarza wokół soczewek nawilżającą, trwałą powłokę, która zapewnia wysoki komfort noszenia szkieł, który w szczególności docenią posiadacze wrażliwych, podatnych na podrażnienia i zaczerwienie oczu. Ich jednorazowy charakter sprawia ponadto, że zminimalizowane jest ryzyko przeniesienia do oczu bakterii, kurzu i zanieczyszczeń. W efekcie, soczewki jednodniowe 1-Day Acuvue Moist są higieniczne, bezpieczne oraz bardzo przyjazne dla wrażliwych oczu.