Regularne usuwanie kamienia nazębnego to kluczowe zadanie w codziennej higienie jamy ustnej, które pomaga zapobiec poważnym jej chorobom i przywraca zdrowie dziąsłom. Zaniedbanie w dbaniu o zęby i nieusuwanie kamienia może prowadzić do rozwoju chorób, takich jak próchnica, paradontoza czy zapalenie dziąseł.

Co to jest kamień nazębny, kiedy powstaje, jakie są jego skutki?

Kamień nazębny to twardy, żółtawy osad na powierzchni zębów, który powstaje w wyniku nagromadzenia się bakterii i osadów mineralnych w jamie ustnej. Najczęściej gromadzi się on wzdłuż linii dziąseł i na powierzchni zębów, gdzie jest trudny do usunięcia podczas codziennej higieny jamy ustnej.

Powstanie kamienia nazębnego jest związane z brakiem odpowiedniej higieny jamy ustnej oraz z jedzeniem żywności bogatej w cukier i węglowodany. Skutki kamienia nazębnego mogą być poważne – może to prowadzić do rozwoju zapalenia dziąseł, choroby przyzębia, a nawet utraty zębów.

W gabinecie stomatologicznym, dzięki wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi, usuwanie kamienia nazębnego jest szybkie, skuteczne i bezbolesne. Powinno się to odbywać przynajmniej raz na 6 miesięcy, ale częstotliwość ta może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Warto zadbać o zęby o swoje zęby i umówić się na wizytę w Codzienna Stomatologia i Kosmetologia Łukasz Babczyński.

Usuwanie kamienia nazębnego w gabinecie. Jak to wygląda?

Usuwanie kamienia nazębnego w Mysłowicach, w gabinecie stomatologicznym polega na usunięciu nagromadzonego kamienia i osadu z powierzchni zębów za pomocą specjalnych narzędzi. Procedura zazwyczaj jest wykonywana przez higienistkę stomatologiczną pod nadzorem dentysty i obejmuje kilka etapów.

Na początku przeprowadza się dokładne badanie jamy ustnej, aby określić stan zębów i dziąseł. Następnie za pomocą specjalnego urządzenia, usuwa się nadmiar osadu i kamienia nazębnego. Podczas zabiegu używa się specjalnych narzędzi, takich jak skaler ultradźwiękowy, który usuwa osad z powierzchni zębów bez uszkadzania szkliwa. Po usunięciu kamienia nazębnego, higienistka dokładnie poleruje zęby, aby usunąć resztki osadu i przywrócić im naturalny połysk.