Dyskopatia lędźwiowa jest chorobą, która może wywołać duży dyskomfort. Warto wówczas zgłosić się do specjalisty oraz rozpocząć leczenie. Na czym ono polega? Eksperci odpowiadają.

Czym jest dyskopatia lędźwiowa?

Dyskopatia lędźwiowa w Poznaniu jest przepukliną, która występuje w jądrze miażdżystym. Zazwyczaj można ją nabyć na skutek przeciążenia. Obejmuje szerokie zmiany dysków międzykręgowych w kręgosłupie. Są one wówczas bardziej podatne na ścieranie.

Neurochirurg w Poznaniu to osoba, do której należy zgłosić się z takim problemem. W ten sposób można będzie przede wszystkim uzyskać profesjonalne leczenie oraz diagnozę. Pierwszym symptomem takiej choroby jest ból, który zlokalizowany jest w okolicy lędźwiowo-krzyżowej.

Guz kręgosłupa w Poznaniu może również promieniować bezpośrednio do pośladków oraz pachwiny. Niekiedy dyskomfort może być odczuwalny nawet na stopie. Ból pojawia się nagle oraz może zwiększać swoje nasilenie przez kilka dni lub tygodni.

Dyskopatia lędźwiowa – jak się jej pozbyć?

Dyskopatia szyjna w Poznaniu oraz lędźwiowa to choroba, która przede wszystkim jest leczona za pomocą ćwiczeń. Jest to jednak zależne od sytuacji kręgów. Jeśli dyskopatia jest już stosunkowo rozwinięta, to należy wziąć pod uwagę zabieg chirurgiczny.

Niekiedy fachowcy ze względu na niewielką dyskopatię mogą zalecić odpoczynek oraz leki przeciwzapalne. Ważne jest od postępu choroby. Skutecznym sposobem na rehabilitację są różnorodne ćwiczenia izometryczne mięśni. Należy jednak wykonywać je w oparciu o rady fachowców.

Takie schorzenie może być trudne do wyleczenia. Wszystko zależy od szybkiej reakcji. Dzięki temu można będzie zahamować rozwój choroby oraz dać sobie szansę na całkowite wyleczenie.

Dyskopatie lędźwiową można wyleczyć między inni za pomocą rehabilitacji, lekarstw oraz zabiegu chirurgicznego. Sposoby leczenia dobierane są indywidualnie na podstawie rozwoju choroby. Należy jak najszybciej zgłosić się do neurochirurga.