Rezonans stochastyczny to urządzenie służące do przeprowadzania rehabilitacji i treningu w zupełnie nowy, zrewolucjonizowany sposób. Bliska Ci osoba mierzy się z zaburzeniami natury neurologicznej, ortopedycznej lub psychicznej? A może jesteś sportowcem, któremu zależy na poprawie osiąganych wyników? Zapoznaj się z możliwościami nowej metody terapii i profilaktyki.

Na czym opiera się działanie rezonansu stochastycznego?

Rezonans stochastyczny nazywany również metodą SRT to terapia, która wykorzystuje naturalne skłonności ludzkiego ciała. Maszyna przypomina swym wyglądem bieżnię sportową, wyposażoną jednak nie w jedną – a dwie poruszające się płytki.

Podczas treningu pacjent (lub sportowiec wykorzystujący profilaktyczne działanie terapii) staje na urządzeniu, które po uruchomieniu zaczyna wykonywać losowe (stochastyczne) ruchy we wszystkich kierunkach (góra/dół, prawo/lewo, przód/tył), dzięki czemu do mózgu trafiają nowe informacje, wymagające szybkiego przetworzenia.

W mięśniach, skórze i ścięgnach każdego człowieka znajdują się liczne receptory, które informują mózg o położeniu ciała, jeśli otrzymuje powtarzalne, monotonne sygnały – przestaje na nie reagować. Działanie rezonansu stochastycznego przerywa ten letarg i stymuluje komórki nerwowe.

Efekty działania rezonansu stochastycznego

Wśród efektów terapii wykorzystującej rezonans stochastyczny warto wymienić m.in.:

  • wzrost zespołu komórek nerwowych,
  • uwalnianie dopaminy,
  • poprawa jakości snu,
  • zwiększenie przemiany materii w tkance kostnej,
  • większa odporność na urazy ortopedyczne i złamania,
  • poprawiona koordynacja ruchów,
  • zdolność chodzenia poprzez dzięki aktywacji rdzeniowych generatorów rytmu,
  • efektywność treningu u zawodowych i amatorskich sportowców,
  • lepsze sterowanie odruchami.

Kto może skorzystać z terapii wykorzystującej rezonans stochastyczny?

Warto podkreślić, że rezonans stochastyczny może być wykorzystywany dwojako:

  1. Jako wsparcie terapii w wielu schorzeniach ortopedycznych, neurologicznych lub natury psychicznej, np. zaburzenia snu, depresja, ADHD (nadpobudliwość psychoruchowa), stany po udarze, wylewie lub zawale, choroba Parkinsona, demencja starcza, osteoporoza, zaburzenia ruchu np. ataksja, mózgowe porażenie dziecięce, zanik mięśni,
  2. Jako trening profilaktyczny u sportowców – rezonans stochastyczny zmniejsza prawdopodobieństwo urazów i złamań dzięki działaniu powodującym wzmocnienie układu kostno-szkieletowego, a dodatkowo zwiększa precyzję ruchów co jest kluczowe w wielu dyscyplinach sportowych.

Rezonans stochastyczny – sięgnij po skuteczne wsparcie terapeutyczne

Rezonans stochastyczny to stosunkowo nowa forma rehabilitacji, ale jest stosowana już w ponad 250 ośrodkach szpitalno-rehabilitacyjnych w całej Europie. Warto nadmienić, że metoda ta przynosi nie tylko zaskakująco szybkie i wyraźne efekty, ale również może być stosowana u pacjentów w każdym wieku – również u seniorów czy dzieci.

Więcej na stronie zeptor.com.pl.