Zdecydowana większość kobiet marzy o pięknych, zdrowych i lśniących włosach. Na ich pielęgnację są w stanie przeznaczyć mnóstwo czasu i pieniędzy, a ich zadbana fryzura staje się obiektem wielu komplementów. Warto o nie zadbać również dla samej siebie, ponieważ wspaniałe włosy potrafią dodać pewności siebie i sprawić, że poczujesz się wyjątkowo atrakcyjnie! Zdarza się jednak, że na drodze do uzyskania bujnej fryzury, stają różne przeszkody.
Problemy z włosami, to bardzo częste zjawisko, na które wpływ może mieć wiele czynników. Jak w takim razie poradzić sobie z tymi najbardziej problematycznymi objawami? Wypadanie włosów dotyczy ogromnej części kobiet i potrafi ono być bardzo uciążliwe. Może też tworzyć ubytki w linii włosów, które wywołują poczucie wstydu i kompleksy. Zanikanie włosów na wybranych obszarach tworzy zakola, czyli nieestetyczne, łyse przestrzenie, które wyjątkowo rzucają się w oczy.
Łysienie wywołuje poczucie skrępowania, ponieważ głównie kojarzy się z naturą mężczyzn, w dodatku tych w starszym wieku. Niestety problem z zakolami, dotyczy też kobiet, bardzo często tych bardzo młodych.
Jakie są przyczyny przerzedzania się włosów u kobiet?
O ile u mężczyzn, wypadające włosy są zazwyczaj kwestią genetyki, tak u kobiet mogą oznaczać problemy ze zdrowiem. Wysokie czoło jest trudne do ukrycia, a zignorowany sygnał w postaci zakoli, może się wciąż pogłębiać. Odbija się to też na komforcie życia, bo codzienne próby ukrycia zakoli są trudne i problematyczne. Ubytki ciężko zakryć, a w przypadku cofającej się linii włosów na czole, jest to niemal niemożliwe.
Jeśli zakola, się stopniowo powiększają, warto zrobić odpowiednie badania, żeby wykluczyć problemy hormonalne. Powinien być to pierwszy krok, jaki podejmiesz, ponieważ należy określić ewentualne stany chorobowe. Przyczyna niekoniecznie jest groźna, ale warto to sprawdzić. Zdarza się, że powód, dla którego zaczęły Ci się tworzyć zakola, jest banalny, a mowa o błędach w trakcie pielęgnacji i stylizacji włosów.
Największym wrogiem jest codzienne wiązanie włosów w ciasny kucyk. Jest to wygodna fryzura, ale bardzo sprzyja osłabieniu włosów i ich wypadaniu. Używasz codziennie suszarki o gorącym strumieniu powietrza? Prostujesz włosy przed każdym wyjściem? A może używasz sporej ilości produktów do stylizacji jak np. Lakier do włosów? W ten sposób bardzo łatwo możesz zafundować sobie pokaźnej wielkości zakola. Traktuj swoje włosy z większą czułością również, podczas ich rozczesywania, agresywne szarpanie z powodu kołtunów, może być przyczyną ich miejscowego wyrywania.
Co warto stosować na wypadające włosy?
Zadbaj o odpowiednią suplementację bogatą w cynk, miedź, witaminę D oraz kwas foliowy. Możesz też brać regularnie biotynę. Polecane są też miejscowe wcierki, które stosuje się zazwyczaj przed myciem włosów.
Jednym z najważniejszych kroków jest zmiana diety, ma ona olbrzymi wręcz wpływ, na stan Twoich włosów i skóry. Zadbaj o zdrowe posiłki, unikaj tych mocno przetworzonych i ubogich w składniki odżywcze. Dopilnuj też odpowiedniego nawodnienia organizmu, przyjmując minimum 2 litry płynów dziennie.
Co zrobić, jeśli Twoje starania nie przynoszą żadnych efektów? Koniecznie wybierz się do dermatologa lub trychologa. Specjaliści pomogą Ci znaleźć powód oraz zalecą odpowiednie działania w celu przywrócenia dobrego stanu włosów.