Problem z oddawaniem moczu powinien zawsze zwracać uwagę. Często może być jednym z objawów choroby, który należy skonsultować z lekarzem. Kiedy problem z oddawaniem moczu powinien nas zaniepokoić?

Co może powodować zaburzenia w oddawaniu moczu?

Kłopoty z prawidłowym oddawaniem moczu są często związane z poważnymi chorobami. Na początku problem może wydawać się banalny i jest często ignorowany, jednak w dłuższej perspektywie zatrzymany w organizmie mocz może spowodować wiele nieprzyjemnych następstw. Oprócz uszkodzeń narządów wewnętrznych może dojść do całkowitego zatrucia organizmu, czego skutki mogą być nawet śmiertelne. Dlatego każde, nawet najmniejsze zaburzenia oddawania moczu powinny wzbudzić niepokój. Przyczyną może być między innymi zapalenie cewki moczowej lub nerek, kamica nerkowa, rozwój choroby nowotworowej lub przerost gruczołu krokowego. Bardzo często problem z oddawaniem moczu pojawia się, gdy kamień spowoduje zatkanie cewki moczowej. Wiążę się to z bardzo ostrym bólem, a leczenie może nawet wymagać interwencji chirurgicznej.

Czy problemy z oddawaniem moczu można leczyć?

W przypadku mężczyzn, szczególnie w starszym wieku, problemy z oddawaniem moczu są bardzo powszechne. Odpowiada za to przerośnięty gruczoł krokowy. Stwarza on ucisk na cewkę moczową i pęcherz, przez co utrudnia prawidłowe oddawanie moczu. Wiąże się to również ze zwielokrotnioną potrzebą opróżniania pęcherza. Jednak problem można leczyć, a dzięki temu, że medycyna nieustannie się rozwija powstały metody umożliwiające pozbycia się tego problemu. Laserowe leczenie prostaty w Dąbrowie Górnicznej i innych miastach pozwala na bezbolesne i małoinwazyjne wyleczenie przerostu gruczołu krokowego. Innowacyjny zabieg jest wykonywany za pomocą specjalnego endoskopu laserowego, bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych operacji. Jest w pełni bezpieczny, a po zabiegu pacjent w ciągu kilku dni może wrócić do pełnej sprawności i aktywności.