Bawełniane podpaski higieniczne to coraz częściej wybierany przez kobiety produkt higieniczny. Są obecne na rynku już jakiś czas i zyskują coraz większa popularność. Posiadają wiele właściwości, które zachęcają do ich stosowania. Czym zatem różnią się podpaski bawełniane od tych zwykłych, dostępnych we wszystkich aptekach?

Podpaski bawełniane są w 100% naturalne

Główną różnicą między podpaskami bawełnianymi a tymi dostępnymi w sklepach, aptekach i drogeriach jest ich skład. Podpaski higieniczne popularnych producentów wykonane są głównie z wiskozy i celulozy, które w kontakcie ze skórą mogą powodować nieprzyjemne dolegliwości. Bawełniane podpaski wykonane z naturalnych materiałów neutralizują rozwój bakterii, a co za tym idzie, nie powodują podrażnień czy reakcji alergicznych. Największą korzyścią ekologicznych podpasek jest to, że całkowicie ulegają biodegradacji. Według badań, jakie zostały przeprowadzone, zwykła podpaska higieniczna potrzebuje kilkudziesięciu lat, aby całkowicie się rozłożyć. Organiczna podpaska wykonana z naturalnej bawełny potrzebuje tylko kilku miesięcy. Różnica jest więc ogromna. Jeśli weźmiemy pod uwagę również ilość zużywanych przez każdą kobietę podpasek, która w ciągu całego ich życia wynosi około 10 000, to ostateczna skala zanieczyszczenia środowiska będzie naprawdę duża. Wybór podpasek bawełnianych wydaje się w tej sytuacji obowiązkiem!

Bezpieczeństwo i wygoda

Naturalne materiały użyte do wyprodukowania podpasek ekologicznych sprawiają, że ich stosowanie jest komfortowe i przyjemne. Podpaski bawełniane są o wiele bezpieczniejsze. Podczas ich używania skóra może oddychać, zapewniona jest prawidłowa cyrkulacja powietrza tak ważna dla prawidłowego funkcjonowania. Dzięki temu zniwelowane jest ryzyko powstawania środowiska dla rozwoju wszelkiego rodzaju bakterii i drobnoustrojów, mogących wywoływać nieprzyjemne odczucia.

Podpaski bawełniane będą idealnym wyborem dla wszystkich kobiet cierpiących na różnego rodzaju alergie skórne. Podczas ich stosowania wykluczone jest pojawienie się reakcji alergicznych np. w postaci wysypek. Podrażnienia również są mało prawdopodobne, ponieważ bawełna organiczna jest całkowicie bezpieczna, a wręcz neutralna dla kobiecej skóry. Przy ich produkcji nie używa się również żadnych barwników ani substancji zapachowych.