Decyzja o umieszczeniu bliskiej osoby w domu opieki dla osób starszych zawsze jest trudna. Czasami jednak nie ma innego wyjścia. Ze względu na to, że miejsca takie często kojarzą się negatywnie, niektórzy boją się, że senior nie będzie czuł się tam dobrze. Z tego powodu warto wybrać ośrodek o wysokich standardach i komfortowych warunkach. Czym charakteryzuje się dobry dom opieki dla osób starszych? Podpowiadamy. 

Dom opieki dla osób starszych to całodobowa i profesjonalna opieka

Prywatny dom opieki w Konstancinie powinien oferować profesjonalną opiekę personelu, która dostosowana jest do potrzeb seniora. Dobre placówki opiekuńcze oferują pomoc przez całą dobę. Szczególnie dla osób schorowanych, które wymagają opieki medycznej, jest to bardzo istotny aspekt. Dzięki temu komfort psychiczny odczuwają nie tylko osoby przebywające w ośrodku, ale także ich rodziny.

Warto sprawdzić, czy kadra posiada odpowiednie kwalifikacje. Jest to ważne zwłaszcza jeżeli bliska nam osoba cierpi na schorzenia takie jak np. choroba Alzheimera lub demencja. Wówczas osoby pracujące w ośrodku, powinny wiedzieć w jaki sposób postępować z takimi przypadkami i zapewnić im specjalistyczną opiekę.

Dom opieki dla osób starszych a infrastruktura budynku

Wybierając dom opieki dla osoby starszej, warto zwrócić uwagę na warunki jakie panują w placówce. Czy pokoje są w dobrym stanie technicznym? Czy jest czysto, a także czy ośrodek posiada ogród lub park. Wnętrza takiego domu powinny być przytulne i nie kojarzyć się ze szpitalem.

Dom opieki dla osób starszych a komfort podopiecznych

Dobry dom opieki dla osób starszych cechuje się przyjazną atmosferą. Seniorzy nie będą czuć się tam jak pacjenci, ale jak goście. Dobrze jeżeli umożliwia realizację pasji, spotkań towarzyskich i spacerów. Ważne są też zajęcia aktywizujące.

Choć decyzja o umieszczeniu bliskiej osoby w domu opieki jest trudna, to warto zrobić wszystko, aby wybrać jak najlepszy ośrodek. Taki, który oferuje profesjonalną opiekę, gdzie senior będzie czuł się dobrze.