Wybór lekarza prowadzącego ciążę jest bardzo ważną decyzją, ponieważ osoba taka będzie opiekowała się ciężarną i jej nienarodzonym dzieckiem przez prawie 9 miesięcy. W razie problemów lub powikłań powinna szybko wdrożyć niezbędne leczenie. Przy takiej osobie kobieta w ciąży powinna czuć się bezpiecznie. Jak wybrać lekarza ginekologa? Podpowiadamy. 

Lekarz ginekolog — jak wybrać odpowiedniego specjalistę?

O tym czy wybrany przez nas lekarz ginekolog w Pruszkowie będzie prowadził naszą ciążę najlepiej przekonać się podczas pierwszej wizyty. Jeżeli osoba taka przeprowadzi dokładny wywiad, zleci nam dodatkowe szczepienia, zainteresuje się tym jaką pracę wykonujemy itp., wówczas pokaże, że jest empatyczna i dba o swoje pacjentki.

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne zwłaszcza dla kobiet które wcześniej nie rodziły i nie wiedzą czego mogą się spodziewać. Na pierwszej wizycie jeżeli ciąża nie została jeszcze potwierdzona badaniem USG, lekarz powinien je wykonać. Jeżeli jednak jest za wcześnie, wówczas poprosi o przybycie ponownie na przykład za tydzień.

Prowadzenie ciąży — czym kierować się przy wyborze lekarza?

Przy wyborze lekarza ginekologa warto kierować się jego doświadczeniem. Często informacje takie poszczególne placówki zamieszczają na swoich stronach internetowych. Można również popytać znajomych o polecanych specjalistów. Warto też sprawdzić opinie na jego temat w internecie. Zazwyczaj są one pisane przez kobiety, które były już jego pacjentkami.

Dodatkowo należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy prowadzić ciążę na NFZ, czy też prywatnie i na tej podstawie dokonać wyboru. Dodatkowo sama placówka powinna być umiejscowiona możliwie jak najbliżej naszego miejsca zamieszkania, aby późniejszy dojazd na wizyty nie był dla nas zbyt uciążliwy. Warto zwrócić uwagę również na wyposażenie gabinetu — czy jest w nim łazienka, przybory higieniczne i spokój. Wiele kobiet decyduje się na takiego lekarza ginekologa, który pracuje w szpitalu w którym chcą rodzić.