Gorset na kręgosłup jest często niezbędny w trakcie rehabilitacji. Stabilizuje kręgosłup i uniemożliwia doprowadzenie do dalszych uszkodzeń jeszcze groźniejszych w skutkach.

Jaką rolę pełni gorset na kręgosłup?

Gorset na kręgosłup to stabilizator, który pomaga w przeprowadzeniu rehabilitacji, jak i działa profilaktycznie, uniemożliwiając dalsze uszkodzenia na ważnych odcinkach kręgosłupa. W zależności od dolegliwości można zastosować gorset na wybranych partiach kręgosłupa, w celu ich ustabilizowania.

Pogłębianie się wad kręgosłupa jest we współczesnym społeczeństwie niezwykle zauważalne. Powodem tego jest brak ruchu oraz spędzanie wielu godzin przed komputerem. Naturalnie kręgosłup wykrzywia się do pozycji, która generuje wady postawy. Gorset ortopedyczny jest w stanie ograniczyć problemy w tym zakresie występujące.

Kiedy gorset ortopedyczny okazuje się najbardziej przydatny?

Najczęściej gorset na kręgosłup jest wykorzystywany w przypadku wad postawy takich, jak kifoza, lordoza oraz skolioza. Stosuje się go również, gdy dojdzie do urazu kręgosłupa i niezbędna jest rehabilitacja. Także po operacjach gorset ortopedyczny jest wskazany w celu ograniczania przemieszczania się ważnych elementów.

Popularny jest także gorset korekcyjny, który lekarz może zalecić do stosowania u dzieci w celu zniwelowania wad postawy w zarodku. Zaopatrzenie ortopedyczne jest obecnie bardzo duże, dlatego można walczyć o prosty kręgosłup, który nie powoduje bólów oraz dyskomfortu. Należy jedynie słuchać zaleceń lekarza i się do nich stosować.

Jak działa gorset na kręgosłup?

Podstawowym działaniem gorsetu na kręgosłup jest właściwe rozkładanie sił korekcyjnych. Odbywa się to w sposób bierny oraz czynny. Jeżeli wybrana zostanie opcja bierna, gorset na kręgosłup będzie ograniczał nieprawidłowe ustawienie kręgów. W przypadku czynnego działania dochodzi do utrwalania prawidłowej postawy i uczenia się jej przez ciało.

W wielu przypadkach gorset ortopedyczny sprawdza się. Pomaga walczyć z najpowszechniejszymi wadami postawy i jest ratunkiem po operacjach kręgosłupa.