Dobry stomatolog to taki specjalista, który kompleksowo zajmuje się jamą ustną swojego pacjenta. Jakie są najważniejsze cechy dobrego dentysty? Czego można od niego oczekiwać?

Dobry stomatolog – czyli jaki?

Dobry stomatolog w Chełmie cechuje się wysokim poziomem wiedzy i doświadczenia. Prace wykonuje starannie i dokładnie, a zarazem szybko i boleśnie. Charakteryzuje się wysoką kulturą osobistą. Dobry stomatolog to taki, który nie spoczywa na laurach i wciąż się szkoli. Dysponuje też najwyższej klasy sprzętem, który sprawia, że zdecydowana większość zabiegów jest niemal bezbolesna. Wysoki poziom higieny i sterylności sprzętu to również bardzo ważny czynnik.

Dobry stomatolog idzie z duchem czasu, stosując technologie 3D i nowoczesne wyciski uzyskiwane za pośrednictwem skanera. Pozwala to skracać czas wizyt oraz zmniejszyć niedogodności, które mógłby odczuwać pacjent. Nowoczesne techniki stomatologiczne pozwalają zapomnieć niemal zupełnie o przykrych dolegliwościach. Specjaliści mają do dyspozycji różne rodzaje znieczulenia, łącznie z gazem rozweselającym. Stąd też wizyta nie musi już kojarzyć się nieprzyjemnie – ze stresem i ostrym, wielogodzinnym bólem.

Protezy – dlaczego warto je mieć? Jakie są ich podstawowe rodzaje?

Osoby, które mają braki w uzębieniu, mogą zainwestować w protezy w Chełmie. Takie rozwiązanie jest ważne z kilku powodów. Jednym z nich są względy estetyczne i łatwość nawiązywania kontaktów. Innym czynnikiem jest prawidłowe żucie i gryzienie. Jeszcze inną kwestią jest właściwe artykułowanie dźwięków. Oprócz protez stałych w postaci implantów spotkać się można z protezami wyjmowanymi. Pośród tych drugich wyróżnia się protezy całkowite i częściowe wykonane z akrylu, protezy szkieletowe oraz szynoprotezy. Ważnym elementem troski o jamę ustną mogą być również stałe uzupełnienia protetyczne. Zalicza się do nich między innymi: korony, wkłady koronowo-korzeniowe, wkłady, koronowe, nakłady koronowe, mosty i licówki.