Wiosna to sezon świeżości, która dostarcza pozytywnej energii do działania. Chętniej uprawiamy sport i mamy ochotę na owocowe smaki, a tych w tym czasie nie brakuje! Niektórzy sięgają po owoce, a inni wolą soki. Dla tych drugich mamy nie lada gratkę, sok z czerwonych owoców Limenita. To nie tylko smaczna i zdrowa kompozycja, ale także mieszanka, która pomoże zadbać wiosną o dobry wygląd – poniżej przedstawimy kilka niesamowitych właściwości jej składników.  

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, z tego jaką skarbnicą witamin i minerałów są czerwone owoce.  Zawierają związki fenolowe, działające jako przeciwutleniacze, dzięki którym możemy cieszyć się wspaniałym wyglądem oraz sylwetką. W soku z czerwonych owoców Limenita znajdziemy kompozycję składającą się z malin, wiśni oraz winogron. Jak składniki  poszczególnych owoców wpływają na nasze zdrowie? Sprawdzamy!

Maliny

To owoce, które są sprzymierzeńcem wszystkich starających się utrzymać sylwetkę, a to dzięki komponentowi o nazwie keton malinowy. Ten cudowny ingredient odpowiada m.in. za spalanie tłuszczu. Co więcej, spożywanie malin wspomaga metabolizm, wzmacnia organizm oraz zapewnia uczucie sytości.

Wiśnie

To one pomagają nam ustabilizować cykl dobowy, a to dzięki temu, że zawierają melatoninę. Dzięki wprowadzeniu ich do swojego menu możemy zdrowo się wyspać. Jednak na tym ich zalety się nie kończą. W wiśniowym miąższu znajdują się antyoksydanty, czyli związki mające wpływ na przykład na spowolnienie procesów starzenia się. Co więcej, podobnie jak maliny, mają pozytywny wpływ na przemianę materii.

Winogrona

To kolejne w tej kompozycji owoce, których spożycie może pomóc utrzymać sylwetkę. Winogrona zawierają w swoim składzie resweratrol, czyli związek przyczyniający się do zmniejszenia masy ciała. Niemniej jednak, na tym nie koniec właściwości, które służą naszemu wyglądowi. W winogronach znajdziemy także miedź, chrom oraz cynk – to składniki dbające o elastyczność skóry. Oprócz tego, jedzenie tych owoców lub picie soku z nich, sprawi, że nasza skóra nabierze pięknego kolorytu oraz będzie jędrna.

Sok z czerwonych owoców, podobnie jak inne smaki marki Limeñita dostępne są w lodówkach sklepów Auchan, Carrefour, Leclerc, Stokrotka, Makro, w delikatesach K&M i Supersam.