Rentgeny to bardzo popularne badania, które są w stanie pokazać to, co ukryte pod warstwami naszego ciała. Jednym z tego typu badań jest rentgen zęba. Czym dokładnie się ono charakteryzuje i jak wygląda cała procedura?

Rentgen zęba – kiedy wykonuje się tego typu badanie?

Stomatologia to bardzo rozbudowana dziedzina medycyny, która rozdziela się na naprawdę wiele odnóg. Jedną z nich są wszelkie badania wykorzystujące narzędzia rentgenowskie, a do tej grupy możemy na przykład zaliczyć rentgen zęba w Poznaniu. Kiedy jednak konieczne może być wykonanie tego typu zabiegu, choć zabieg to być może w tym przypadku za duże słowo? Takie badanie ma swoje zastosowanie w szeroko pojętej implantologii, ortodoncji czy protetyce. Najczęściej rentgen zęba wykonywany jest, by móc odpowiednio zaplanować kolejne kroki leczenia. Dzięki temu stomatolog idealnie wie, jak wygląda sytuacja w jamie ustnej – nawet w miejscach, do których nie ma się żadnego wglądu z zewnątrz.

Jak wygląda cała procedura rentgena zęba?

Jeżeli mowa jest tylko i wyłącznie punktowym badaniu jednego czy kilku sąsiednich zębów, do wyboru mamy dwie metody. Pierwsza opcja to zdjęcie punktowe, na którym będziemy mieli uwidocznione maksymalnie trzy lub cztery zęby. Oczywiście wraz z korzeniami i wszystkim tym, co ukryte w głębi. Jeżeli jednak konieczne jest uzyskanie takiego wyniku, jak zdjęcie zębów 3D w Toruniu, konieczne będzie wykonanie tak zwanej tomografii stożkowej. To badanie jest bardzo chętnie wykorzystywane przez stomatologów pracujących przy implantologii.

Jak szybko i sprawnie znaleźć pewną klinikę, która będzie w stanie wykonać rentgen zęba?

Poszukujesz kliniki, w której będziesz w stanie wykonać rentgen zęba i przeprowadzić kolejne kroki badań? W obecnych czasach nie jest to żadną większą trudnością – wszystko dzięki szeroko dostępnemu Internetowi. Za jego pośrednictwem będziesz w stanie bez większego trudu znaleźć pracownie rentgenowskie w naszej okolicy, przeczytać opinie, a także sprawdzić cenniki.