Świecowanie uszu w domu, może być sposobem na zdrowotny relaks, w zaciszu czterech ścian. Naturalna metoda czyszczenia uszu, przyniesie ulgę w wielu dolegliwościach. Zatkane zatoki, ból głowy, migreny, szumy uszne to problemy, przy których warto sięgnąć po świece do uszu. W przypadku nadmiernego wydzielania woskowiny, świecowanie uszu, nie tylko usuwa nadmiar, ale również reguluje produkcję wosku.

Jak używać w domu świece do czyszczenia uszu?

Świecowanie uszu jest zabiegiem na tyle łatwym, że może być bezpiecznie wykonane w domu. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją, jak używać świece do uszu, zachować ostrożność i poświęcić kilkanaście minut na zabieg. Potrzebna będzie mała poduszka, ręcznik papierowy, pęseta, szklanka z wodą, zapalniczka i świeca z dyskiem.

Osoba, która będzie miała świecowanie uszu, układa się na boku, z małą poduszką pod głową. Głowę trzeba przykryć ręcznikiem papierowym z wyciętym otworem na ucho. Następnie w małżowinę uszną delikatnie wmasowuje się dowolny krem, aby pobudzić krążenie. Dzięki masażowi, olejki eteryczne, uwalniane podczas świecowania, łatwiej się wchłoną. Następnie należy rozpalić świecę do czyszczenia uszu i umieścić w przewodzie słuchowym, na głębokość około 1 cm. Świece zabezpiecza metalowy dysk, który jest do kupienia wraz z nimi.

Świece do uszu Hopi spalają się w ciągu 14 – 15 minut. Dolna część zawsze pozostaje nie spalona, więc zabieg jest w pełni bezpieczny. W czasie świecowania nadmiar wypalonej świecy usuwa się pęsetą, do szklanki z wodą. Linia na świecy pokazuje, kiedy należy zakończyć zabieg. Po wyjęciu świecy trzeba sprawdzić, czy w uchu nie ma pozostałości. Na rozwiniętej świecy, widać ile zanieczyszczeń było w przewodzie słuchowym. Zabieg warto powtórzyć 4 – 6 razy, w odstępach co kilka dni.

Świece do uszu Hopi – tradycje Indian Hopi

Świece wykonane są ręcznie ze składników, dostępnych w naturze. Płótno lniane nasącza się ekstraktem miodowym, woskiem pszczelim, esencjami roślinnymi i olejkami eterycznymi. Sposób przygotowania świec pochodzi z pradawnej tradycji Indian Hopi. Te receptury roślinne znane są od tysięcy lat. Olejek eukaliptusowy oraz wyciąg z igieł sosny stosuje się w stanach zapalnych. Wyciąg z melisy działa kojąco i uspakaja. Olejek eteryczny z szałwii wzmacnia system immunologiczny. Świece do czyszczenia uszu zawierają bogactwo wyciągów roślinnych, gotowych do użycia w domu.